Vishay/Dale CRCW08054K99FKEA
CRCW08054K99FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW08054K99FKEA
Brief Description
RES SMD 4.99K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW08054K99FKEA.pdf
Availability of CRCW08054K99FKEA
QUANTITY
CRCW08054K99FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW08054K99FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW08054K99FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.99k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW08054K99FKEA
Related LinksCRCW0805, CRCW08054K99FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW08054K99FKEA Details Description
Related parts for CRCW08054K99FKEA
IC TRANSCVR TRI-ST 8BIT 20SOEIAJ datasheet.pdf
IC MAGNETIC AMP CONTR 16-DIP datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 8192X36 128QFP datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
RES 14.7K OHM 1W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
TAPE ELECTROPLATING 6"X5YD datasheet.pdf
RES 1.21M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
PUNCH UNIT ASSY 1 7/32 30.5MM datasheet.pdf
CONN HEADER 25POS .100 L.210 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder datasheet.pdf
3MM & 5MM LED STANDOFF datasheet.pdf