Vishay/Dale CRCW08054M12FKEA
CRCW08054M12FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW08054M12FKEA
Brief Description
RES SMD 4.12M OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW08054M12FKEA.pdf
Availability of CRCW08054M12FKEA
QUANTITY
CRCW08054M12FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW08054M12FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW08054M12FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.12M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW08054M12FKEA
Related LinksCRCW0805, CRCW08054M12FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW08054M12FKEA Details Description
Related parts for CRCW08054M12FKEA
IDC CABLE - AKR10H/AE10G/AKR10H datasheet.pdf
IC TXRX SOFTWARE-SELECTBL 44SSOP datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SNGL R/A 13POS datasheet.pdf
CONN HEADR 70POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
RES SMD 1.07K OHM 0.15W 0603 datasheet.pdf
KIT DEMO KEYFOB AES SI4010 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 2KV X7S 1210 datasheet.pdf
RES 158K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED PMI SNAP-IN BLUE PVC FREE datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf