Vishay/Dale CRCW08054R22FNEA
CRCW08054R22FNEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW08054R22FNEA
Brief Description
RES SMD 4.22 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW08054R22FNEA.pdf
Availability of CRCW08054R22FNEA
QUANTITY
CRCW08054R22FNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW08054R22FNEA
Internal Part NumberEIS-CRCW08054R22FNEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.22
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW08054R22FNEA
Related LinksCRCW0805, CRCW08054R22FNEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW08054R22FNEA Details Description
Related parts for CRCW08054R22FNEA
PC BOARD CEM-1 EPOXYGLSS 4.5X6.5 datasheet.pdf
IC DUAL RETRIG MULTIVIB 16-SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS STR 5.08MM datasheet.pdf
KK 100 HDR ASSY RA BKWY 8POS datasheet.pdf
RES 86.6K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC CLOCK BUFFER datasheet.pdf
CONN HDR 16POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
WHITE POLYESTER .25" X .25" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 120W datasheet.pdf