Vishay/Dale CRCW08054R99FKEB
CRCW08054R99FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW08054R99FKEB
Brief Description
RES SMD 4.99 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW08054R99FKEB.pdf
Availability of CRCW08054R99FKEB
QUANTITY
CRCW08054R99FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW08054R99FKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW08054R99FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.99
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW08054R99FKEB
Related LinksCRCW0805, CRCW08054R99FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW08054R99FKEB Details Description
Related parts for CRCW08054R99FKEB
CONN TERM MALE 20-22AWG GOLD datasheet.pdf
RES SMD 16K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MOSFET RF N-CH 250W 50V NI-780S datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
IC RCVR LVDS 2CH 8SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 35V X7R 0603 datasheet.pdf