Vishay/Dale CRCW080562R0JNEA
CRCW080562R0JNEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW080562R0JNEA
Brief Description
RES SMD 62 OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW080562R0JNEA.pdf
Availability of CRCW080562R0JNEA
QUANTITY
CRCW080562R0JNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW080562R0JNEA
Internal Part NumberEIS-CRCW080562R0JNEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)62
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW080562R0JNEA
Related LinksCRCW0805, CRCW080562R0JNEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW080562R0JNEA Details Description
Related parts for CRCW080562R0JNEA
CORD COIL DBL END 6-6 BLACK 14' datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.4V 200MW SOD323F datasheet.pdf
IC SMART CARD READER W/PM SO-28 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 23POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
RES 505K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
DECI-CENTER JUMPERS 14POS datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 41POS WALL MNT PIN datasheet.pdf