Vishay/Dale CRCW0805634KFKEAHP
CRCW0805634KFKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0805634KFKEAHP
Brief Description
RES SMD 634K OHM 1% 1/3W 0805
Datasheet Download
CRCW0805634KFKEAHP.pdf
Availability of CRCW0805634KFKEAHP
QUANTITY
CRCW0805634KFKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0805634KFKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW0805634KFKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)634k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0805634KFKEAHP
Related LinksCRCW08056, CRCW0805634KFKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0805634KFKEAHP Details Description
Related parts for CRCW0805634KFKEAHP
SWITCH TOGGLE SPDT 3A 120V datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 120V datasheet.pdf
RES 121K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 0.22UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES 0.01 OHM 10W 1% RADIAL datasheet.pdf
6P 8C 2W VERT XCHD LEFT WK datasheet.pdf
IC MOTOR CONTROLLER PAR 16TSSOP datasheet.pdf
BRIDGE RECT 3A 200V PCB datasheet.pdf
BLACKFIN 400MHZ PROCESSOR datasheet.pdf