Vishay/Dale CRCW080564R9FKTA
CRCW080564R9FKTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW080564R9FKTA
Brief Description
RES SMD 64.9 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW080564R9FKTA.pdf
Availability of CRCW080564R9FKTA
QUANTITY
CRCW080564R9FKTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW080564R9FKTA
Internal Part NumberEIS-CRCW080564R9FKTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)64.9
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW080564R9FKTA
Related LinksCRCW0805, CRCW080564R9FKTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW080564R9FKTA Details Description
Related parts for CRCW080564R9FKTA
CONN HEADER 31POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
RES SMD 71.5KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC DIFF LINE DVR/RCVR HS SOT23-5 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
TEST LEAD 20AWG 3000V RED 500' datasheet.pdf
IMPACT BP 4X10 GL/W SN/PB datasheet.pdf
SAFETY MAT 1200X800MM datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 23MM RADIAL datasheet.pdf
ZX1 CONN-VER EXT CBL 10M datasheet.pdf
RES SMD 4.72K OHM 1% 1W 0207 datasheet.pdf