Vishay/Dale CRCW0805681KFKEB
CRCW0805681KFKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0805681KFKEB
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 681K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW0805681KFKEB.pdf
Availability of CRCW0805681KFKEB
QUANTITY
CRCW0805681KFKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0805681KFKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW0805681KFKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)681k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0805681KFKEB
Related LinksCRCW0805, CRCW0805681KFKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0805681KFKEB Details Description
Related parts for CRCW0805681KFKEB
IDC CABLE - MSR40K/MC40F/MCE40K datasheet.pdf
RES SMD 383K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 240K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
IC PROM REPROGR 4MB 44-PLCC datasheet.pdf
BEAD FERRITE 120 OHM 100MA 1005 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 12.1K OHM 0.25W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
FFC 0.50 TYPE D 48 CKTS LGT 178 datasheet.pdf
RESONATOR CER 18.43MHZ SMD datasheet.pdf
RES 1.5 OHM 2W .1% RADIAL datasheet.pdf