Vishay/Dale CRCW0805681RFKEA
CRCW0805681RFKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0805681RFKEA
Brief Description
RES SMD 681 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW0805681RFKEA.pdf
Availability of CRCW0805681RFKEA
QUANTITY
CRCW0805681RFKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0805681RFKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW0805681RFKEA
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)681
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0805681RFKEA
Related LinksCRCW0805, CRCW0805681RFKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0805681RFKEA Details Description
Related parts for CRCW0805681RFKEA
SENSOR LINEAR MAGN 2 AXIS 16SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS 4.2MM DUAL SMD datasheet.pdf
IC PHEMT 2GHZ 3V 30MA SOT-343 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES 169K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 12 OHM 5W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 24POS PIN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
CONN MMCX JACK STR 50 OHM PCB datasheet.pdf