Amphenol Aerospace Operations D38999/26MG16BN
D38999/26MG16BN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26MG16BN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS SKT
Datasheet Download
D38999/26MG16BN.pdf
Availability of D38999/26MG16BN
QUANTITY
D38999/26MG16BN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26MG16BN
Internal Part NumberEIS-D38999/26MG16BN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26MG16BN
Related LinksD38999/, D38999/26MG16BN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26MG16BN Details Description
Related parts for D38999/26MG16BN
SPACER MOUNTS LED T-1 3/4 .180" datasheet.pdf
TRIMMER 2K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CONN HEADER 2.0MM 8POS TIN datasheet.pdf
IC BUS TRANSCVR 16BIT 48SSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 34POS DL 2MM 8GOLD T/H datasheet.pdf
FUSE 125V ALARM FUSE W/LENS 10A datasheet.pdf
RES SMD 1.43KOHM 0.02% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
CAP CER 270PF 16V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 10UF 10V X6S 0805 datasheet.pdf