EPCOS (TDK) B32922C3224M
B32922C3224M picture photo
Mfg. Part Number
B32922C3224M
Brief Description
CAP FILM 0.22UF 20% 630VDC RAD
Datasheet Download
B32922C3224M.pdf
Availability of B32922C3224M
QUANTITY
B32922C3224M Order Process
Ship out your order
Specifications of B32922C3224M
Internal Part NumberEIS-B32922C3224M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFilm Capacitors
Capacitors for LED Applications
Automotive Industry Capacitors
Featured ProductFilm Capacitors
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
PCN PackagingMKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32922
PackagingBulk
Capacitance0.22µF
Tolerance±20%
Voltage Rating - AC305V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP)
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.709" L x 0.276" W (18.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max)0.492" (12.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32922C3224M
Related LinksB32922, B32922C3224M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32922C3224M Details Description
Related parts for B32922C3224M
IC DETECTOR VOLT 3.0V CMOS 5VSOF datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 24-EDIP datasheet.pdf
IC MONITOR RESET 2.18V SC-70-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 25V 20% 2312 datasheet.pdf
RES SMD 2.43K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES 0.68 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT SKT SLD datasheet.pdf
4-WALL HEADER 26CONT STRAIGHT datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 1W 5V 100MA OUT datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP CER 390PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf