Vishay/Vitramon VJ0805D361GXAAT
VJ0805D361GXAAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D361GXAAT
Brief Description
CAP CER 360PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D361GXAAT.pdf
Availability of VJ0805D361GXAAT
QUANTITY
VJ0805D361GXAAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D361GXAAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D361GXAAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance360pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D361GXAAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D361GXAAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D361GXAAT Details Description
Related parts for VJ0805D361GXAAT
RES SMD 75K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 0.56UF 20% 275VAC RAD datasheet.pdf
RELAY SSR SCR 65A 660V PNL MNT datasheet.pdf
TRANS PNP 20V 1A SOT223 datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" DR STRAIGHT datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 250MW SOD882 datasheet.pdf
KK 100 HDR POL BWR RTAN 3POS datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 30PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf