Vishay/Dale CRCW0805681RFKTC
CRCW0805681RFKTC picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0805681RFKTC
Brief Description
RES SMD 681 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW0805681RFKTC.pdf
Availability of CRCW0805681RFKTC
QUANTITY
CRCW0805681RFKTC Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0805681RFKTC
Internal Part NumberEIS-CRCW0805681RFKTC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)681
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0805681RFKTC
Related LinksCRCW0805, CRCW0805681RFKTC Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0805681RFKTC Details Description
Related parts for CRCW0805681RFKTC
IC GATE NAND 2CH 2-INP 8-DIP datasheet.pdf
RES SMD 2.7K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 6.3V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS .100 EYELET datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG GREEN 1000' datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB datasheet.pdf
COM MODE CHOKE FOR HDMI 320MA datasheet.pdf