Vishay/Dale CRCW080569K8FKTB
CRCW080569K8FKTB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW080569K8FKTB
Brief Description
RES SMD 69.8K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW080569K8FKTB.pdf
Availability of CRCW080569K8FKTB
QUANTITY
CRCW080569K8FKTB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW080569K8FKTB
Internal Part NumberEIS-CRCW080569K8FKTB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)69.8k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW080569K8FKTB
Related LinksCRCW0805, CRCW080569K8FKTB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW080569K8FKTB Details Description
Related parts for CRCW080569K8FKTB
CABLE MOD COIL 6COND SILVER 10' datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC LV QUAD FET BUS SW 14-VQFN datasheet.pdf
ADAPTER 28-DIP TO 28-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 50V NP0 1210 datasheet.pdf
KIT EVAL FOR MAX2839 datasheet.pdf
LABEL 5X3" BLACK ON RED 50/PK datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 32V datasheet.pdf
TRANS 2PNP PREBIAS 0.3W SMV datasheet.pdf