Vishay/Dale CRCW0805806KFKEAHP
CRCW0805806KFKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0805806KFKEAHP
Brief Description
RES SMD 806K OHM 1% 1/3W 0805
Datasheet Download
CRCW0805806KFKEAHP.pdf
Availability of CRCW0805806KFKEAHP
QUANTITY
CRCW0805806KFKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0805806KFKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW0805806KFKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)806k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0805806KFKEAHP
Related LinksCRCW08058, CRCW0805806KFKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0805806KFKEAHP Details Description
Related parts for CRCW0805806KFKEAHP
IC MPU SUPERVISORY 3.08V 8SOIC datasheet.pdf
LED 5MM VERT WHITE W/STANDOFF datasheet.pdf
IC MOSFET DVR 3A DUAL HS 8DFN datasheet.pdf
LED DISPLAY 5X7 8CHAR 5MM YLW datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LVL YELLOW/RED datasheet.pdf
CONN RCPT 3 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CAP CER 22PF 100V R2H 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 82NH 500MA 320 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 175W datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .127M 38POS datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V/ADJ 0.1A 8SOIC datasheet.pdf