Vishay/Dale CRCW0805825RFKTC
CRCW0805825RFKTC picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0805825RFKTC
Brief Description
RES SMD 825 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW0805825RFKTC.pdf
Availability of CRCW0805825RFKTC
QUANTITY
CRCW0805825RFKTC Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0805825RFKTC
Internal Part NumberEIS-CRCW0805825RFKTC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)825
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0805825RFKTC
Related LinksCRCW0805, CRCW0805825RFKTC Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0805825RFKTC Details Description
Related parts for CRCW0805825RFKTC
IDC CABLE - CSC40G/AE40G/CSC40G datasheet.pdf
IC CNTRLR NICD/NIMH 16SOIC datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
BOARD EVALUATION LM5010A datasheet.pdf
RES SMD 127K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 20ppm 18pF 50 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
60739A105 PLUNGER RETAINER datasheet.pdf
FIXED IND 3.9MH 590MA 2.84 OHM datasheet.pdf