Vishay/Dale CRCW0805866RFKEAHP
CRCW0805866RFKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0805866RFKEAHP
Brief Description
RES SMD 866 OHM 1% 1/3W 0805
Datasheet Download
CRCW0805866RFKEAHP.pdf
Availability of CRCW0805866RFKEAHP
QUANTITY
CRCW0805866RFKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0805866RFKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW0805866RFKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)866
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0805866RFKEAHP
Related LinksCRCW08058, CRCW0805866RFKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0805866RFKEAHP Details Description
Related parts for CRCW0805866RFKEAHP
IC GATE NAND 1CH 2-INP SOT-23-5 datasheet.pdf
RES 125 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 118K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.315" 3MM 2LD datasheet.pdf
K60805B TOOL KIT datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 93.1 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 51 TYPE datasheet.pdf
CRYSTAL 37.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf
ADAPTER FIXED PLUG 12W JACK VI datasheet.pdf