Vishay/Dale CRCW0805909RFKTA
CRCW0805909RFKTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0805909RFKTA
Brief Description
RES SMD 909 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW0805909RFKTA.pdf
Availability of CRCW0805909RFKTA
QUANTITY
CRCW0805909RFKTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0805909RFKTA
Internal Part NumberEIS-CRCW0805909RFKTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)909
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0805909RFKTA
Related LinksCRCW0805, CRCW0805909RFKTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0805909RFKTA Details Description
Related parts for CRCW0805909RFKTA
RES 50K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC 4-PLL VCXO CLK SYNTH 24-TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
OSC SO 312.50MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
2.5 APPLI-M 19CKT OP/EW WO/POL datasheet.pdf
RES 422 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 0.374 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf