Vishay/Dale CRCW08059R76FKEA
CRCW08059R76FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW08059R76FKEA
Brief Description
RES SMD 9.76 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW08059R76FKEA.pdf
Availability of CRCW08059R76FKEA
QUANTITY
CRCW08059R76FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW08059R76FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW08059R76FKEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.76
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW08059R76FKEA
Related LinksCRCW0805, CRCW08059R76FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW08059R76FKEA Details Description
Related parts for CRCW08059R76FKEA
IC OPAMP VFB 100MHZ 8SO datasheet.pdf