Vishay/Dale CRCW120610K5FKEAHP
CRCW120610K5FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW120610K5FKEAHP
Brief Description
RES SMD 10.5K OHM 1% 1/2W 1206
Datasheet Download
CRCW120610K5FKEAHP.pdf
Availability of CRCW120610K5FKEAHP
QUANTITY
CRCW120610K5FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW120610K5FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW120610K5FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW120610K5FKEAHP
Related LinksCRCW12061, CRCW120610K5FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW120610K5FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW120610K5FKEAHP
IDC CABLE - HKC50H/AE50M/HPL50H datasheet.pdf
RES SMD 215 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SENSOR 15PSIS 1/4NPT 5V datasheet.pdf
FAST datasheet.pdf
Crystal 54.0000MHz 30ppm 18pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
CAP POLYMER 390UF 20% 2.5V SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 12POS THRUHL datasheet.pdf
CAP CER 12PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf