Vishay/Dale CRCW120611M0JPEAHR
CRCW120611M0JPEAHR picture photo
Mfg. Part Number
CRCW120611M0JPEAHR
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 11M OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW120611M0JPEAHR.pdf
Availability of CRCW120611M0JPEAHR
QUANTITY
CRCW120611M0JPEAHR Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW120611M0JPEAHR
Internal Part NumberEIS-CRCW120611M0JPEAHR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW120611M0JPEAHR
Related LinksCRCW12061, CRCW120611M0JPEAHR Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW120611M0JPEAHR Details Description
Related parts for CRCW120611M0JPEAHR
CAP CER 0.68UF 6.3V Y5V 0603 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.5V 8SOIC datasheet.pdf
IC PWR MOD PLUG-N-DRIVE 600V 10A datasheet.pdf
IC REG BUCK 5V 50MA SYNC 8MSOP datasheet.pdf
ASSY SAHT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
RES SMD 220K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 160NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf