Vishay/Dale CRCW1206137KFKTA
CRCW1206137KFKTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1206137KFKTA
Brief Description
RES SMD 137K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW1206137KFKTA.pdf
Availability of CRCW1206137KFKTA
QUANTITY
CRCW1206137KFKTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1206137KFKTA
Internal Part NumberEIS-CRCW1206137KFKTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)137k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1206137KFKTA
Related LinksCRCW1206, CRCW1206137KFKTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1206137KFKTA Details Description
Related parts for CRCW1206137KFKTA
Crystal 9.2160MHz 30ppm 18pF 100 Ohm -10°C - 60°C Through Hole Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A TO263-5 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 4A 16TQFN datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
OSC XO 25.000625MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 20DIP datasheet.pdf
OSC XO 12.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
TVS DIODE 36VWM 58.1VC PLAD datasheet.pdf
RES SMD 22.3K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 10V SMD datasheet.pdf