Vishay/Dale CRCW1206154RFKEAHP
CRCW1206154RFKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1206154RFKEAHP
Brief Description
RES SMD 154 OHM 1% 1/2W 1206
Datasheet Download
CRCW1206154RFKEAHP.pdf
Availability of CRCW1206154RFKEAHP
QUANTITY
CRCW1206154RFKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1206154RFKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW1206154RFKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)154
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1206154RFKEAHP
Related LinksCRCW12061, CRCW1206154RFKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1206154RFKEAHP Details Description
Related parts for CRCW1206154RFKEAHP
IC MCU 32BIT ROMLESS 388PBGA datasheet.pdf
RES SMD 137 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
FUSE F/A CLASS T 3A 600V datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
40W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 21POS GOLD datasheet.pdf
IDC SOCKET, 0.079" 50POS datasheet.pdf
RES SMD 4.99K OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 390PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
GDT 350V 10KA 20% SURFACE MOUNT datasheet.pdf