Vishay/Dale CRCW1206191KFHEAP
CRCW1206191KFHEAP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1206191KFHEAP
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 191K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW1206191KFHEAP.pdf
Availability of CRCW1206191KFHEAP
QUANTITY
CRCW1206191KFHEAP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1206191KFHEAP
Internal Part NumberEIS-CRCW1206191KFHEAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-P
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)191k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1206191KFHEAP
Related LinksCRCW1206, CRCW1206191KFHEAP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1206191KFHEAP Details Description
Related parts for CRCW1206191KFHEAP
RES 11K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RECEPT 55POS W/PINS SOLDER datasheet.pdf
RING FUSE FR SAKS 2 20A B datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
IC RCVR IF/BASEBAND 16B 81LGA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
FIXED IND 2.7NH 600MA 120 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 2PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf