Vishay/Dale CRCW12061K50JNEA
CRCW12061K50JNEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12061K50JNEA
Brief Description
RES SMD 1.5K OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW12061K50JNEA.pdf
Availability of CRCW12061K50JNEA
QUANTITY
CRCW12061K50JNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12061K50JNEA
Internal Part NumberEIS-CRCW12061K50JNEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.5k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12061K50JNEA
Related LinksCRCW1206, CRCW12061K50JNEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12061K50JNEA Details Description
Related parts for CRCW12061K50JNEA
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
RES 3.32K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 12.1K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE STR MALE-FEMALE 10POS 3' datasheet.pdf
RES 61.9K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf