Vishay/Dale CRCW12061R24FNEB
CRCW12061R24FNEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12061R24FNEB
Brief Description
RES SMD 1.24 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW12061R24FNEB.pdf
Availability of CRCW12061R24FNEB
QUANTITY
CRCW12061R24FNEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12061R24FNEB
Internal Part NumberEIS-CRCW12061R24FNEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.24
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12061R24FNEB
Related LinksCRCW1206, CRCW12061R24FNEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12061R24FNEB Details Description
Related parts for CRCW12061R24FNEB
IC DAC 12BIT SRL INP MULT 20PLCC datasheet.pdf
IC DIFF LINE DVR/RCVR HS 16-SOIC datasheet.pdf
LED ACRICH COOL WHITE 6500K 4SMD datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 630MA 32VAC 63VDC datasheet.pdf
SW PLUNGER DPDT 10A SCREW 125V datasheet.pdf
CABLE FFC 1MM TYPE 2 16P 200MM datasheet.pdf
RES 9.09 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CBL 1COND 18AWG 300V SLATE 1000' datasheet.pdf
20W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 250W datasheet.pdf
TM3227M004ECBA datasheet.pdf
SENSTHERMOHD3 55C 6W BREAK datasheet.pdf