Vishay/Dale CRCW12061R43FKEAHP
CRCW12061R43FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12061R43FKEAHP
Brief Description
RES SMD 1.43 OHM 1% 1/2W 1206
Datasheet Download
CRCW12061R43FKEAHP.pdf
Availability of CRCW12061R43FKEAHP
QUANTITY
CRCW12061R43FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12061R43FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW12061R43FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.43
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12061R43FKEAHP
Related LinksCRCW12061, CRCW12061R43FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12061R43FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW12061R43FKEAHP
JUMPER-H1505TR/A2015V/X 12" datasheet.pdf
IC TRANSCVR TRI-ST 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 649K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP ALUM 2100UF 75V SCREW datasheet.pdf
RES 0.1 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 500W datasheet.pdf
FIXED IND 6.8MH 46.5MA 100 OHM datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 1.3W DO41 datasheet.pdf
CAP FILM 0.36UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.015 UF 20% 300 VAC RA datasheet.pdf