Vishay/Dale CRCW12061R50JNEA
CRCW12061R50JNEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12061R50JNEA
Brief Description
RES SMD 1.5 OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW12061R50JNEA.pdf
Availability of CRCW12061R50JNEA
QUANTITY
CRCW12061R50JNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12061R50JNEA
Internal Part NumberEIS-CRCW12061R50JNEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.5
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12061R50JNEA
Related LinksCRCW1206, CRCW12061R50JNEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12061R50JNEA Details Description
Related parts for CRCW12061R50JNEA
FIXED IND 47UH 4A 35 MOHM TH datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 6.3V 10% 1411 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 24 28 datasheet.pdf
RES SMD 68K OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf
RES 48.7K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC CPLD 512MC 12NS 388FPBGA datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
TRANS 2PNP PREBIAS 0.2W US6 datasheet.pdf
D-SUB FILTER 15POS IP67 datasheet.pdf
MKP 0.47UF 5% 2500VDC DRAWING T8 datasheet.pdf