Vishay/Dale CRCW1206200RFKEAHP
CRCW1206200RFKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1206200RFKEAHP
Brief Description
RES SMD 200 OHM 1% 1/2W 1206
Datasheet Download
CRCW1206200RFKEAHP.pdf
Availability of CRCW1206200RFKEAHP
QUANTITY
CRCW1206200RFKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1206200RFKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW1206200RFKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1206200RFKEAHP
Related LinksCRCW12062, CRCW1206200RFKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1206200RFKEAHP Details Description
Related parts for CRCW1206200RFKEAHP
OPTION CARD OUTPUT PAX2D000 datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 300V CHASS MNT datasheet.pdf
MIC COND ANALOG OMNI -46DB datasheet.pdf
Crystal 33.3333MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES 158 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 2M OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 55MM datasheet.pdf
IC TRUE RMS/DC CONV LP 20QSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 16A 30V datasheet.pdf