Vishay/Dale CRCW1206220RFKTA
CRCW1206220RFKTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1206220RFKTA
Brief Description
RES SMD 220 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW1206220RFKTA.pdf
Availability of CRCW1206220RFKTA
QUANTITY
CRCW1206220RFKTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1206220RFKTA
Internal Part NumberEIS-CRCW1206220RFKTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1206220RFKTA
Related LinksCRCW1206, CRCW1206220RFKTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1206220RFKTA Details Description
Related parts for CRCW1206220RFKTA
CAP CER 0.33UF 50V Z5U RADIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 7/16-20-2B 1-5V datasheet.pdf
CA SM SC DUP-MTRJ OR. SECURE datasheet.pdf
PATCHCORD HD BANA PLUG BLK 144" datasheet.pdf
RES SMD 56K OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 2A 8SOPWRPAD datasheet.pdf
FUSE HLDR BLADE 32V 20A IN LINE datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 16V X7R 0612 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 9POS STRGHT PIN datasheet.pdf
OSC MEMS 17.7344MHZ CMOS SMD datasheet.pdf