Vishay/Dale CRCW1206221RFKEAHP
CRCW1206221RFKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1206221RFKEAHP
Brief Description
RES SMD 221 OHM 1% 1/2W 1206
Datasheet Download
CRCW1206221RFKEAHP.pdf
Availability of CRCW1206221RFKEAHP
QUANTITY
CRCW1206221RFKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1206221RFKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW1206221RFKEAHP
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)221
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1206221RFKEAHP
Related LinksCRCW12062, CRCW1206221RFKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1206221RFKEAHP Details Description
Related parts for CRCW1206221RFKEAHP
BOX ALUM GRAY 4.55"L X 2.58"W datasheet.pdf
IC MIXER UP CONVRT 196CSPBGA datasheet.pdf
RES SMD 76.8K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
Crystal 18.0000MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Through Hole Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 3.8PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
RES SMD 2.71K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 360 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 294MA 1.4 OHM datasheet.pdf
500 TB PLU PLU HOOK/E datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 1% 1.5W 1218 datasheet.pdf