Vishay/Dale CRCW120622R6FKEAHP
CRCW120622R6FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW120622R6FKEAHP
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 22.6 OHM 1% 1/2W 1206
Datasheet Download
CRCW120622R6FKEAHP.pdf
Availability of CRCW120622R6FKEAHP
QUANTITY
CRCW120622R6FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW120622R6FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW120622R6FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.6
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW120622R6FKEAHP
Related LinksCRCW12062, CRCW120622R6FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW120622R6FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW120622R6FKEAHP
IC 12STG BINARY COUNTER 16-SOIC datasheet.pdf
LABEL S LAM LS3E 1X1.25" 250/RL datasheet.pdf
OSC XO 20.000MHZ HCMOS TTL PIN datasheet.pdf
CHOKE COMPENSATED 3MH 1A VERT datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
OUTPUT NOISE FILTER datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 125V datasheet.pdf
RES 294K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS PIN datasheet.pdf