Vishay/Dale CRCW120629R4FKEA
CRCW120629R4FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW120629R4FKEA
Brief Description
RES SMD 29.4 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW120629R4FKEA.pdf
Availability of CRCW120629R4FKEA
QUANTITY
CRCW120629R4FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW120629R4FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW120629R4FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)29.4
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW120629R4FKEA
Related LinksCRCW1206, CRCW120629R4FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW120629R4FKEA Details Description
Related parts for CRCW120629R4FKEA
RES SMD 3 OHM 5% 35W DPAK datasheet.pdf
IC TXRX RS485/RS422 LOW PWR 8DIP datasheet.pdf
IC LINE DRVR DUAL ADSL2++ 24-QFN datasheet.pdf
IC MUX 2BIT 8:1 5V ECL 28-PLCC datasheet.pdf
MOD IGBT SIXPACK E+ datasheet.pdf
RES 234K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 750K OHM 1/2W .25% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 200PO datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.5V datasheet.pdf