Vishay/Dale CRCW12062K15FKEAHP
CRCW12062K15FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12062K15FKEAHP
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 2.15K OHM 1% 1/2W 1206
Datasheet Download
CRCW12062K15FKEAHP.pdf
Availability of CRCW12062K15FKEAHP
QUANTITY
CRCW12062K15FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12062K15FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW12062K15FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.15k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12062K15FKEAHP
Related LinksCRCW12062, CRCW12062K15FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12062K15FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW12062K15FKEAHP
RES ARRAY 4 RES 1K OHM 0804 datasheet.pdf
TRANS NPN 60V 0.1A SOT23 datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 160MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 0.75PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
IC BATT MGMT CTRLR LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf