Vishay/Dale CRCW12062M43FKTA
CRCW12062M43FKTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12062M43FKTA
Brief Description
RES SMD 2.43M OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW12062M43FKTA.pdf
Availability of CRCW12062M43FKTA
QUANTITY
CRCW12062M43FKTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12062M43FKTA
Internal Part NumberEIS-CRCW12062M43FKTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.43M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12062M43FKTA
Related LinksCRCW1206, CRCW12062M43FKTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12062M43FKTA Details Description
Related parts for CRCW12062M43FKTA
TVS DIODE 24VWM 44VC SC88 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
WRENCH OPEN END 3/4"X7/8" 9.30" datasheet.pdf
FUSE INDUST 16A 690V CLASS GG datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
RES 332 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB datasheet.pdf
MARKERS datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 5% 100VDC AXIAL datasheet.pdf