Vishay/Dale CRCW12062R21FNEA
CRCW12062R21FNEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12062R21FNEA
Brief Description
RES SMD 2.21 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW12062R21FNEA.pdf
Availability of CRCW12062R21FNEA
QUANTITY
CRCW12062R21FNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12062R21FNEA
Internal Part NumberEIS-CRCW12062R21FNEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.21
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12062R21FNEA
Related LinksCRCW1206, CRCW12062R21FNEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12062R21FNEA Details Description
Related parts for CRCW12062R21FNEA
TVS DIODE 3VWM SOT3235 datasheet.pdf
IDC CABLE - CKC60S/AE60M/CKC60S datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.082UF 50V X7R 1812 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 100A LFPAK datasheet.pdf
RES 348 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 43POS SKT datasheet.pdf
RES 19.6K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
PMI CAP WHITE STOVEPIPE TRANSP datasheet.pdf
CONN SOCKET 5POS 7.92MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .050 THRUHL datasheet.pdf