Vishay/Dale CRCW120630K0FKEB
CRCW120630K0FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW120630K0FKEB
Brief Description
RES SMD 30K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW120630K0FKEB.pdf
Availability of CRCW120630K0FKEB
QUANTITY
CRCW120630K0FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW120630K0FKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW120630K0FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW120630K0FKEB
Related LinksCRCW1206, CRCW120630K0FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW120630K0FKEB Details Description
Related parts for CRCW120630K0FKEB
IC DRVR AIRCORE TACH/SPD 20SOIC datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 400KHZ 8MAP datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK 2.5MM 4POS datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.5A 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
FILTER 3-PHASE POWER LINE 8A datasheet.pdf
RES SMD 61.5K OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN HEADER 8 POS RA 2.54 datasheet.pdf
IC CLK BUFFER MULT OUT 8SOIC datasheet.pdf
RES 1.27K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
2700UF 420V 65X105MM 85C 2000H datasheet.pdf