Susumu RG2012N-1870-W-T1
RG2012N-1870-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-1870-W-T1
Brief Description
RES SMD 187 OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-1870-W-T1.pdf
Availability of RG2012N-1870-W-T1
QUANTITY
RG2012N-1870-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-1870-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012N-1870-W-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)187
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-1870-W-T1
Related LinksRG2012N-, RG2012N-1870-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-1870-W-T1 Details Description
Related parts for RG2012N-1870-W-T1
CAP CER 2200PF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 37POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
SW PLUNGER DPDT 10A SCREW 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
RES 2.61K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP TRIM 1400-3055PF 250V PANEL datasheet.pdf
TV 11C 11#12 SKT J/N RECP datasheet.pdf
120UF 400V 22X30MM 85C 5000H datasheet.pdf