Vishay/Dale CRCW1206332KFKEAHP
CRCW1206332KFKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1206332KFKEAHP
Brief Description
RES SMD 332K OHM 1% 1/2W 1206
Datasheet Download
CRCW1206332KFKEAHP.pdf
Availability of CRCW1206332KFKEAHP
QUANTITY
CRCW1206332KFKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1206332KFKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW1206332KFKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1206332KFKEAHP
Related LinksCRCW12063, CRCW1206332KFKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1206332KFKEAHP Details Description
Related parts for CRCW1206332KFKEAHP
CONN EDGECARD 40POS .050 SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 1300UF 350V SCREW datasheet.pdf
IC DAC STER 102DB 192KHZ 20TSSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 13POS JAMNUT PIN datasheet.pdf
IC SUPERVISOR I2C 32K EEPR 8TSSO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 300W datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
DIODE ZENER 160V 3W DO204AL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 10UF 2.5V X5R 0402 datasheet.pdf