Vishay/Dale CRCW120633K2FKEAHP
CRCW120633K2FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW120633K2FKEAHP
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 33.2K OHM 1% 1/2W 1206
Datasheet Download
CRCW120633K2FKEAHP.pdf
Availability of CRCW120633K2FKEAHP
QUANTITY
CRCW120633K2FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW120633K2FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW120633K2FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW120633K2FKEAHP
Related LinksCRCW12063, CRCW120633K2FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW120633K2FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW120633K2FKEAHP
RES 250 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 6.8 OHM 5% 50W datasheet.pdf
FIXED IND 33NH 50MA 2.1 OHM SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 150V 1.5W DO214AC datasheet.pdf
ELECTRICAL BRACKET AND BOX datasheet.pdf
OSC XO 33.3MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
FIXED IND 10NH 240MA 1.2 OHM SMD datasheet.pdf
CIRCUIT BRKR MAG-HYDR LEVER 15A datasheet.pdf
FLEX POLY MOLDED PART datasheet.pdf
MOD CENTER datasheet.pdf
CAP FILM 11NF 3.5% 630VDC RAD datasheet.pdf