Vishay/Dale CRCW12063K65FHEAP
CRCW12063K65FHEAP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12063K65FHEAP
Brief Description
RES SMD 3.65K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW12063K65FHEAP.pdf
Availability of CRCW12063K65FHEAP
QUANTITY
CRCW12063K65FHEAP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12063K65FHEAP
Internal Part NumberEIS-CRCW12063K65FHEAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-P
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.65k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12063K65FHEAP
Related LinksCRCW1206, CRCW12063K65FHEAP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12063K65FHEAP Details Description
Related parts for CRCW12063K65FHEAP
CAP CER 0.056UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN SNAP SPADE #6 14-16AWG datasheet.pdf
BACKSHELL DB37 GREY PLASTIC datasheet.pdf
RES SMD 2.94K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
SENSOR SST 5/8" HALL EFFECT 20MA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC LCD DRIVER 64-LQFP datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 4-DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf