Vishay/Dale CRCW12063K92FKTB
CRCW12063K92FKTB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12063K92FKTB
Brief Description
RES SMD 3.92K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW12063K92FKTB.pdf
Availability of CRCW12063K92FKTB
QUANTITY
CRCW12063K92FKTB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12063K92FKTB
Internal Part NumberEIS-CRCW12063K92FKTB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.92k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12063K92FKTB
Related LinksCRCW1206, CRCW12063K92FKTB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12063K92FKTB Details Description
Related parts for CRCW12063K92FKTB
CAP CER 0.012UF 2.5KV X7R 3640 datasheet.pdf
RES SMD 6.98KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN N PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
CAP FILM 0.027UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
RES 205K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 6.49 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 36.8KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
METRAL HDR 5RX1M datasheet.pdf
TV 2C 2#16 SKT RECP datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 25V AXIAL datasheet.pdf