Vishay/Dale CRCW12063M65FKEB
CRCW12063M65FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12063M65FKEB
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 3.65M OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW12063M65FKEB.pdf
Availability of CRCW12063M65FKEB
QUANTITY
CRCW12063M65FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12063M65FKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW12063M65FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.65M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12063M65FKEB
Related LinksCRCW1206, CRCW12063M65FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12063M65FKEB Details Description
Related parts for CRCW12063M65FKEB
SUPERVISOR 3V SWITCH OVER 8SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3.6MHZ 20TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 61.9 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 27PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 20% 35V AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 150W datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN N TYPE PLUG STR 50 OHM datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS CABLE SKT datasheet.pdf