Vishay/Dale CRCW12063R01FNEB
CRCW12063R01FNEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12063R01FNEB
Brief Description
RES SMD 3.01 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW12063R01FNEB.pdf
Availability of CRCW12063R01FNEB
QUANTITY
CRCW12063R01FNEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12063R01FNEB
Internal Part NumberEIS-CRCW12063R01FNEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.01
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12063R01FNEB
Related LinksCRCW1206, CRCW12063R01FNEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12063R01FNEB Details Description
Related parts for CRCW12063R01FNEB
IC HEX INV SCHMITT TRIG 14-SOIC datasheet.pdf
INDENTER PRESS 3/16" CHARACTERS datasheet.pdf
OSC XO 14.31818MHZ HCMOS TTL PC datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 31MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CORD GROUND ESD W/ SNAP datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 15 Position 0.156" (3.96mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 30ppm 30pF 30 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
PGA SOLDER TAIL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf
508 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
CAP CER 1.1PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf