Vishay/Dale CRCW1206430RJNTC
CRCW1206430RJNTC picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1206430RJNTC
Brief Description
RES SMD 430 OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW1206430RJNTC.pdf
Availability of CRCW1206430RJNTC
QUANTITY
CRCW1206430RJNTC Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1206430RJNTC
Internal Part NumberEIS-CRCW1206430RJNTC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)430
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1206430RJNTC
Related LinksCRCW1206, CRCW1206430RJNTC Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1206430RJNTC Details Description
Related parts for CRCW1206430RJNTC
RES SMD 453 OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES 7.5 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC MPU MPC83XX 400MHZ 740TBGA datasheet.pdf
MACHINE SCREW HEX 10-24 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10V 10% 2910 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 128POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 130 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SCREWDRIVER SLOT 1X5.5MM 9.65" datasheet.pdf
WASHER datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
RES SMD 191 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf