Vishay/Dale CRCW120643K0FKEB
CRCW120643K0FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW120643K0FKEB
Brief Description
RES SMD 43K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW120643K0FKEB.pdf
Availability of CRCW120643K0FKEB
QUANTITY
CRCW120643K0FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW120643K0FKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW120643K0FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW120643K0FKEB
Related LinksCRCW1206, CRCW120643K0FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW120643K0FKEB Details Description
Related parts for CRCW120643K0FKEB
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 32TQFP datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 150V 0606 datasheet.pdf
RES SMD 16.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FILTER HI PERFORM SNAP-IN MED 1A datasheet.pdf
AM60565-83 SPRING datasheet.pdf
RES 1.21K OHM 3/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 200K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
INTERBUS CONFIGURATION datasheet.pdf
CAP CER 0.82PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS 3.81MM GRN R/A datasheet.pdf
TVS DIODE 28VWM 45.5VC PLAD datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 20POS datasheet.pdf