Vishay/Dale CRCW1206470KFKEAHP
CRCW1206470KFKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1206470KFKEAHP
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 470K OHM 1% 1/2W 1206
Datasheet Download
CRCW1206470KFKEAHP.pdf
Availability of CRCW1206470KFKEAHP
QUANTITY
CRCW1206470KFKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1206470KFKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW1206470KFKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)470k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1206470KFKEAHP
Related LinksCRCW12064, CRCW1206470KFKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1206470KFKEAHP Details Description
Related parts for CRCW1206470KFKEAHP
RES 0.05 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSHRINK POLY Q2F 5/8" BLK 50' datasheet.pdf
IC REG LDO 2.7V 30MA SOT23-5 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 6VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 23.7K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 20PPM datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP FILM 56NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf