Vishay/Dale CRCW1206470KFKEAHP
CRCW1206470KFKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1206470KFKEAHP
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 470K OHM 1% 1/2W 1206
Datasheet Download
CRCW1206470KFKEAHP.pdf
Availability of CRCW1206470KFKEAHP
QUANTITY
CRCW1206470KFKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1206470KFKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW1206470KFKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)470k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1206470KFKEAHP
Related LinksCRCW12064, CRCW1206470KFKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1206470KFKEAHP Details Description
Related parts for CRCW1206470KFKEAHP
MOSFET N-CH 200V 7A 8TSDSON datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
RES 10.9K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 43POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 2A 125VAC/VDC AXIAL datasheet.pdf
RES 2M OHM 1.75W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 200K OHM 5% 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 200PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 1.6PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf