Vishay/Dale CRCW1206470KJNTB
CRCW1206470KJNTB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1206470KJNTB
Brief Description
RES SMD 470K OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW1206470KJNTB.pdf
Availability of CRCW1206470KJNTB
QUANTITY
CRCW1206470KJNTB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1206470KJNTB
Internal Part NumberEIS-CRCW1206470KJNTB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)470k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1206470KJNTB
Related LinksCRCW1206, CRCW1206470KJNTB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1206470KJNTB Details Description
Related parts for CRCW1206470KJNTB
CLIP INSULATION PIERCING 24" RED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC ADC CONV 16BIT BIPLR 32-TQFP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 100A DO205AA datasheet.pdf
FIXED IND 4.55NH 700MA 106 MOHM datasheet.pdf
VAL-U-LOK SKT PHBZ AU 18-24AWG datasheet.pdf
RES SMD 61.9K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
104TX SWITCH; MDR OPTION datasheet.pdf
LED WARM WHITE 3000K 80CRI 2SMD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3.3K OHM 1% 200W datasheet.pdf