Vishay/Dale CRCW1206475RFHEAP
CRCW1206475RFHEAP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1206475RFHEAP
Brief Description
RES SMD 475 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW1206475RFHEAP.pdf
Availability of CRCW1206475RFHEAP
QUANTITY
CRCW1206475RFHEAP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1206475RFHEAP
Internal Part NumberEIS-CRCW1206475RFHEAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-P
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)475
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1206475RFHEAP
Related LinksCRCW1206, CRCW1206475RFHEAP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1206475RFHEAP Details Description
Related parts for CRCW1206475RFHEAP
IC TXRX PHY 10/100 2.5V 48SSOP datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR WATCHDOG SOT23-5 datasheet.pdf
CAP FILM 20UF 5% 600VDC QC TERM datasheet.pdf
RES 90.9K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 15PF 440VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
MINI LATCH HSG 0.100" POL datasheet.pdf
BLADE BRISTOL 0.06" 4" datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf